Технології будівництва

Технології та виробництво будівництва дерев’яних будинків

Ще до початку будівництва дерев’яної споруди проводиться визначення та підбір технологій, за якими вона виконуватиметься. Основні технології будівництва зрубів не змінюються століттями — це рубка «в чашу» і «в лапу». Зруби, виконані за першою методикою, вважаються теплішими та стійкішими. Такий зруб не потребує облицювання, оскільки чудово виглядає і без нього.

Друга технологія складніша, але дозволяє значно збільшити загальну площу приміщення завдяки максимальному використанню довжини колоди.
При цьому незалежно від технології будівництва кожен зруб потребує так званої «витримки» — періоду часу на усадку. Тільки після цього конопатять стіни і проводиться все необхідне внутрішнє оздоблення приміщень.

Отже, 1 етап: дизайн та проектування

Це найважливіша складова будь-якого будівельного процесу. Залежно від того, наскільки глибоко продуманий і розроблений дизайнерський проект, залежатиме не тільки зовнішній вигляд та якість вашого будинку, але й термін виконання всіх нижче перерахованих робіт.
Професійні архітектори та проектувальники продумають кожну деталь вашого майбутнього будинку: від орієнтації будівлі у просторі, кількості кімнат та поверхів, розташування дверей та вікон до окремих елементів внутрішнього інтер’єру.

2 етап: заготівля деревини

Основою для будівництва дерев’яного будинку, його деталей та елементів, звичайно ж, є дерево. Незалежно від того, будується будинок з оциліндрованої колоди, профільованого бруса або клеєного бруса, деревина повинна бути поставлена ​​з екологічно чистого району, оброблена, розпиляна та висушена з дотриманням усіх чинних норм та технологій.
На цьому етапі дуже важливо вибрати «правильного» заготівельника деревини. Тільки використання останніх методик обробки колод допомагає заводам дотримуватись усіх необхідних технологічних умов. Це робить продукцію не лише висококласною, а й фінансово доступною.

3 етап: виготовлення стінового комплекту

В основному колоди сосни, які використовуються нами для будівництва, досягають довжини 4-6 м. У них випилюються поглиблення для збирання між собою. Сучасне обладнання допомагає точно виготовляти колоди потрібної довжини, так що конструкції з них можуть збиратися, подібно до дитячого конструктора.
Підготовлені колоди проходять обробку спеціальними екологічно чистими захисними засобами, що дозволяє убезпечити дерев’яний будинок від пожеж та різних шкідників.

4 етап: будівництво будинку

Зведення будь-якого будинку починається із фундаменту. На нього укладаються з’єднані між собою колоди, створюючи таким чином стіни. Вони майстри роблять необхідні вирізи щодо комунікацій. Коли стіни готові, будується дах. Сьогодні замовник може вибрати дах із металочерепиці або хвилястого Ондуліна, зімітувати кераміку або вибрати бітумну м’яку покрівлю, наближену до дерев’яного гонту або натурального очерету.

5 етап: внутрішнє оздоблення приміщення

Це завершальний етап будівництва: укладання підлоги, встановлення металопластикових або дерев’яних вікон та дверей, а також інші роботи з вибору замовника. Зсередини стіни дерев’яного будинку також можуть шліфуватись та покриватися засобами, які допоможуть підкреслити візерунок та красу дерева.

Багато сучасних забудовників освоюють існуючі технології будівництва дерев’яних будинків, виробляючи при цьому свої методики, які дозволяють значно підвищити ефективність виконуваних робіт, а також забезпечити надійність та довговічність створеної ними дерев’яної будови.