Як не потрапити в халепу

Якщо ви зацікавилися будівництвом дерев’яного будинку, то вже, швидше за все, ознайомилися з масою інформації з приводу його екологічності, енергономічності, відносної дешевизни і т.п. не вимагає додаткового оздоблення, зручний та довговічний в експлуатації. Все це правда, тільки за однієї умови: якщо ви спочатку добре попрацювали і знайшли надійного (високопрофесійного) та перевіреного забудовника.

На жаль, досить часто доводиться стикатися з ситуаціями, коли до компанії «Ukr-home» звертаються замовники з проханням «врятувати» їхнє дерев’яне дітище: чи то через неправильно збудовані на різних поверхах стіни, чи то через прогини підлоги, просідання. будинки в середині і т. п.

Тому перед тим, як розпочати будівництво власного дерев’яного будинку, зверніть увагу на такі важливі аспекти.

Вибирайте майбутній будинок, виходячи з його якості.

У нашій країні сьогодні стає модно їсти якісну їжу, пити якісну воду, одягатися у якісний (тобто натуральний) одяг, їздити на якісних автомобілях. Але чомусь українці досі мало уваги звертають на якість свого житла. Багатьом байдуже, в якому будинку (панельному, цегляному чи дерев’яному) вони живуть. Ми прагнемо дихати свіжим повітрям, але при цьому не звертаємо уваги на те, що нас оточує (пластикові вікна, меблі, побутова техніка тощо). Визначальним фактором при виборі житла в українських замовників є ще його вартість за кв.м. До того ж в Україні досі існує мінлива думка про те, що або дерев’яні будинки – це доступне і дуже дешеве житло (своєрідна дерев’яна хатинка), або дуже престижне і дороге (такий собі дерев’яний палац).

Ні перша, ні друга думка, на жаль, не правильна. Дерев’яний будинок – як будь-який унікальний виріб, що будується не на роки і навіть не на десятиліття, сьогодні оцінюється так само, як і будь-яка інша продукція у світі – лише за рівнем його якості! Отже, може бути як дешевим, так і дуже дорогим.

Тому починаючи будівництво власного дерев’яного будинку обов’язково звертайте увагу на його виробника. Сьогодні дерев’яні будинки виготовляються різними заводами, під різними брендами та для різного рівня споживачів. Одні заводи спеціалізуються на виробництві ширвжитку – дерев’яних будинках низького рівня якості, інші – середнього, треті – високого, а четверті – ексклюзивних високоякісних будинків преміум-класу.

Вибирайте будинок по-європейськи правильно, а не так, як робить більшість українських замовників, які починають процес придбання будинку зі дзвінків у всі компанії поспіль, помилково ставлячи лише два питання. Перший – «Скільки у вас коштує кв. площі будинку?». Другий — «Не могли б ви порахувати мені вартість того чи іншого будинку?»

Врахуйте, що в кожній компанії м2 будівлі прораховується по-різному: в одних ціна за м2 передбачає опалювальні приміщення; інші вважають площу під скошеними стелями та друге світло; треті враховують тераси та балкони; четверті припускають площу під звисами дахів, а багато навіть площа забудови.

Така сама ситуація з отриманням вартості додому, креслення якого ви розсилаєте по всіх компаніях поспіль. Ось тільки в цьому випадку факторів, що впливають на ціну будинку, набагато більше! Повірте, що таким чином отримавши його вартість, ви, не будучи професіоналом, ніколи не зможете розібратися в тому, що включає запропонована ціна і яким чином вона була розрахована.

І чого точно не слід робити, так це купувати будинок в тій компанії, яка запропонувала вам найбільш вигідну ціну. Чому? Тому що багато компаній, знаючи, що для українців ціна в більшості випадків виявляється вирішальним фактором, попередньо спеціально занижують вартість будинку, спочатку припускаючи його найменший комплект, максимально дешеву сировину та матеріали, а також розраховуючи його виготовлення найпримітивнішим способом. Ви ж не хочете, щоб через рік-другий ваше дерев’яне дітище розсипалося?

Вибирайте своє майбутнє житло очима.

Правильно кажуть, що ми всі закохуємось очима! І купуємо ми теж очима! Саме тому будь-які вироби ми оцінюємо лише, побачивши та порівнявши їх між собою.

Вирішивши побудувати собі дерев’яний будинок, у жодному разі не довіряйте якості на словах. Інакше купіть кота в мішку! Тому, щоб не потрапити в халепу, дуже відповідально підійдіть до вибору компанії, якій ви довірите будівництво свого будинку. Вивчіть її портфоліо, попросіть показати вже закінчені та житлові проекти, поспілкуйтеся з їхніми власниками. Повірте, це буде найкраща реклама та найкращий тест на якість вашого майбутнього будинку. Але якщо вам показують фотографії чужих робіт з американських чи скандинавських сайтів, краще від послуг такої компанії одразу відмовитись.

Тільки від грамотності вашого вибору залежить, чи будете ви своїм будинком насолоджуватися, чи будете, живучи в ньому, тільки про нього і дбатимете. Саме тому перед ухваленням рішення на користь того чи іншого виробника, обов’язково подивіться на їх вже збудовані дерев’яні будинки!

Отже, якщо 2-3-річний будинок наочно демонструє місцями потріскані й посинілі колоди, які власники змушені періодично зачищати, закладати і замазувати, — це низькоякісний дерев’яний будинок. Найнебезпечніше в такому випадку – це синева, що проступає, тому що вона свідчить про першу стадію гниття деревини. Взимку в таких будинках зазвичай холодно: стіни пронизують, кути промерзають, а під дахами нависають бурульки. Навесні та восени інша біда: двері скриплять і погано зачиняються. Але найбільша проблема виникає, коли масивні стіни, рівномірно або нерівномірно роблячи усадку, згодом починають планомірно видавлювати вікна, внаслідок чого доводиться періодично ремонтувати та підганяти під розмір стіни, то вікна.

Якщо будинок, так би мовити, «рябить»: по всіх кутах і з’єднаннях прибиті вагонка і наличники, які приховують недосконалі запили, неточні з’єднання, нерівні кути і неякісне складання, — це дерев’яний будинок середньої якості. Саме для таких будинків рекламуються всілякі герметики, замазки та закладення. Таким будинком господареві доведеться займатися постійно, інакше все буде рипіти, свистіти і перекошуватись.

Високоякісні дерев’яні будинки сьогодні в Україні дуже рідкісні. Не багато компаній можуть похвалитися тим, що їх побудований дерев’яний будинок дасть усадку не більше 0,3% від висоти зробленої з колод стіни. Дерев’яні будинки компанії «Ukr-home» славляться саме тим, що згодом вони стають добротнішими, надійнішими та красивішими, їх якість з року в рік покращується і тому з віком вони не дешевшають, а постійно зростають у ціні, стаючи справжніми творчими творами

Відсійте лушпиння від зерна.

Починаючи будівництво свого дерев’яного будинку, розберіться, що в цьому процесі головне, а що другорядне. Головне – це якісний матеріал, професійний проект та перевірений забудовник, все інше – другорядне! Починайте знайомство з компаніями лише з якості деревини, і якщо воно вас не влаштовує, то подальші переговори втрачають будь-який сенс.

Кращими породами для дерев’яних будинків визнані ялина, смерека та сосна. Смерека та ялина за показниками набагато перевершують сосну, причому як за всіма технічними характеристиками, так і за красою свого зовнішнього вигляду.

Запам’ятайте, що у вашому житті дрібниць немає!

А при будівництві дерев’яного будинку – поготів! Тому спочатку зверніть увагу, з чого пиляють вашу дерев’яну хату. Адже чим тонше дошки в клеєному брусі (або колоді), тим ціна будинку повинна бути дешевшою! Для дешевих будинків колоди напилюють так, щоб отримати максимальну кількість дощок та мінімальну кількість відходів. Для будинків середньої вартості колоди напилюють на більш товсті дошки, а для дорогих будинків колоди розпилюються на 2-3 дошки.

Якщо колода розпилюється тільки навпіл і виходить дві товсті дошки, їх вже називають ламелі. Якість та надійність будинків з ламелей значно вища, ніж якість будинків з дощок.

Має значення і те, як склеюють та просочують матеріал для вашого дерев’яного будинку. Для дешевих дерев’яних будинків брус (або колода) склеюють з тонких дощок різного ґатунку, розміру та віку, застосовують дешеві види клею, що містять шкідливі для людини токсичні речовини, а потім ще й обприскують усілякими засобами, остаточно добиваючи у дереві його безцінні природні властивості.

Такий фактор, як комплектація дерев’яного будинку, також має важливе значення. Тому уважно вивчіть перелік матеріалів, що додається до ціни додому. Ви повинні знати, за яку саме конструкцію, комплектуючі та матеріали будинку ви платите!

Зверніть увагу також на те, що будь-який проект брусового будинку обов’язково повинен включати розбрусування, щоб було якомога менше відходів, була можливість точно розрахувати кількість матеріалів і відповідно — ціну.

Якщо ви любитель приміщень неправильної форми, потрібно врахувати те, що кількість кутів у зрубі має бути парним, інакше колоди просто не з’єднаються. Точніше, з’єднаються, але для цього будуть потрібні додаткові витрати. Крім того, щоб ваш будинок був міцним і прослужив вам багато років, запам’ятайте, що несучі стіни другого поверху повинні бути під несучими стінами першого. Якщо все ж таки необхідно зробити стіну на 2-му поверсі в іншому місці, то під неї потрібно поставити як мінімум дві колоди під стелею першого поверху.

Як видно з вище викладеного, у будівництві дерев’яного будинку є безліч нюансів, які в жодному разі не повинні залишитись без належної уваги. Зрозуміло, ми вказали далеко не всі з них. Але щоб убезпечити себе від зайвих нервів, роботи та грошових витрат, постарайтеся вибрати для втілення своїх планів у життя надійну компанію професійних будівельників, яка, як кажуть, «прийме удар на себе».

Компанія, в якій працюють досвідчені будівельники, які пройшли стажування у Фінляндії, буде найоптимальнішим вашим вибором. Адже, погодьтеся, важко уявити собі завод, що виготовляє комплектуючі автомобілів, який довірив би їх складання фахівцям, не навченим і підготовленим самим виробником! Впевнені, що і ви хотіли б, щоб ваш будинок був зібраний професіоналами з багатим досвідом!

А тому робіть грамотно або почекайте з будівництвом, щоб потім, як багато хто, не потрапити в халепу і не доводити свій будинок все життя «до розуму».